February 8, 2015

Tallin


vienā jaukā dienā kaut kur starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu mēs ar Karlīnu sev uzdāvinājām braucienu uz Tallinu, tā pat vien. jo tā var aizbraukt uz pilsētu, kas ir tikpatkā mājas, tomēr svešas.

es ļoti izjūtu piederību Baltijai kā vienam veselumam. pusnopietni, puspajokam stāstu, ka esmu 1/16 igaune, jo mans vecvectēvs bija iebraucējs Latvijā, muižas dārznieks no Igaunijas. un tā vien gribas apgūt ko vairāk par Tere!, lai sapludinātu šīs robežas.

izejot no tā, ka Tallina ir tāda pati kabata kā Rīga un lielāko dienas daļu pavadījām Kumu, kur nebija būts, pārējo - rinķojot pa pilsētu ar siltumu olu liķiera formātā, klasisko ceļojuma bilžu man, saprotams, nav. tomēr mazliet mītiskas ainas, šķiet, ir izdeviens noķert.
laikam jau pašai sev tas ir tāds neliels "savādošanas efekts" - būt itkā mājās, bet nē. un te pēkšņi nudien vēlā vakara stundā vecpilsētas skvērā pie baznīcas pretī skrien mazi bērni, kuru priekšgalā viens ar zirga galvu. bet kādā citā mazā šķērsieliņā kundzīte ar slotu un šaufeli cenšas salasīt disko maldugunis...

digital photos of Tallin
taken with Fuji X100

No comments: