January 12, 2014

higher, higher


šī ziema visos mazajos un lielajos sīkumos, un arī kopējajā sajūtā man ir atnācis kā kaut kas nebijis. gluži ne tādēļ vien, ka laiks ir kā upe, kurā divreiz neiekāpt, bet tādēļ, jo mainos es un arī visa mana līdzšinējā vērtību skala.
man tuvojas šī nopietni nenopietnā gadu mija, kas nozīmē, kā teica mammas draudzene, "beidzot varēsi dzert un precēties!"

vienīgi, precības pagaidām nav plānā. bet plānu ir ļoti daudz, un beidzot ir arī tādi tiešām lieli plāni, kuru materializēšanai vajadzēs ļoti daudz enerģijas, tāpēc, lai cik grūti šādus plānus arī nebūtu slēpt paslēptus pagultē vai skapī, pagaidām tie ir noslēpumi, bet gribu dalīties ar (radīšanas) prieku. tās ir vairākas izstādes - dažas foto, dažas gleznu, dažas ilustrāciju - kuru mērogs līdz šim pat šķita nedaudz biedējošs, tomēr acis darba izbijās, rokas darba nebijās.

ir arī tādi plāni, kas jau iet vaļā.
piemēram, mana fotografēšana manāmi samazinājusi tempus ne tikai tādēļ, ka bezsniega ziema ir vistumšākais iespējamais gadalaiks, bet arī, jo liela daļa laika un spriedelēšanas par foto tēmu aiziet Andreja Granta fotostudijā, kur esmu audzēkne jau no septembra.
tas savukārt nozīmē, ka līdzko man būs brīvāks, šeit, ticiet vai nē, sāks parādīties melnbaltas fotogrāfijas.

vienīgais, kas šajā skaistajā piedzīvojumu meklēšanā un mākslinieka brīvajā lidojumā pagaidām notur uz zemes, ir Rozentāla vidusskola. tomēr atklājums, ka dzīve var nebūt tikai teicamu atzīmju un stipendijas pelnīšana, ir noticis. dzīve virs skolas skursteņiem ir vilinoša.

photo:
the exposition of my 1'st semester works @ my school JRRMV
by my coursmate Agate Bernane

No comments: